Vitreledonella richardi

Неймовірно: вчені вперше показали невловимого прозорого восьминога – фото й відео

Schmidt Ocean Institute

"Океан ховає в собі дива, про які ми навіть не здогадувалися"

Морськими біологами був помічений глибоководний скляний восьминіг (Vitreledonella richardi), коли вони були у 34-денній експедиції в акваторії віддалених островів Фенікс. Це архіпелаг, розташований на відстані понад 5,1 тис км на північний схід від Сіднея (Австралія). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Vitreledonella richardi, як і інші напівпрозорі істоти (наприклад, скляна жаба), майже повністю прозорий, за винятком циліндричних очей, зорового нерва і травного тракту.

Учені стверджують, що зустріли скляного восьминога двічі. Це дивовижно, бо раніше було настільки мало відео з цими тваринами, що інформацію про них отримували завдяки дослідженням їхніх шматків, які знаходили у кишківнику хижаків.

Цього головоногого молюска вперше описали понад 100 років тому – у 1918 році. Сучасна наука мало знає про Vitreledonella richardi, але все ж таки відомо, що вони населяють тропічні та субтропічні області в глибинах океану в мезопелагічній, або сутінковій зоні (на глибині від 200 до 1000 м під поверхнею), а також в батипелагічній, або опівнічній зоні (від 1 тис до 3 тис м нижче поверхні).

Цього скляного восьминога помітила експедиція, яка була на дослідницькому судні Falkor. Воно споряджене Schmidt Ocean Institute – некомерційний операційний фонд, який заснували Венді та Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google. Окрім цього, до експедиції залучили учених з Бостонського університету і Океанографічного інституту Вудс-Хоул.

Дослідження завершилися 8 липня. У підсумку фахівці виявили декілька видів морських істот на 9 підводних горах, які раніше не досліджували. Під час досліджень учені використовували робота SuBastian, який має камеру та інструменти для збору проб.

За увесь період експедиції робот 21 раз занурювався на глибину та пробув там 182 години – саме за цей час він два рази зустрів і зафільмував скляного восьминога Vitreledonella richardi. Окрім цього, він зафіксував на відео китову акулу (найбільшу живу рибу в світі) та довгоногого краба, який вкрав рибу в свого родича.

"Океан таїть в собі чудеса, про які ми навіть не здогадувалися", – заявив дослідник Венді Шмідт.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що восьминіг почав обійматися з дайверами та став героєм мережі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ