Сонячне затемнення-2021: як дивитися без шкоди для очей

uk.wikipedia.org

Вражаюче астрономічне явище можна побачити і в Україні

10 червня відбудеться кільцеве сонячне затемнення. Це явище стане особливо цікавим для українців, адже частково його можна буде побачити і на території України. Про це повідомляє "Дивогляд".

Щоб спостерігати за сонячним затемненням без шкоди для здоров’я, варто пам’ятати про кілька правил безпеки.

Використовувати спеціальні захисні засоби. Якщо у вас не знайдеться спеціальних світлофільтрів, може згодитися засвічена фотоплівка або плівка з дискет. Їхній магнітний шар може захистити очі від сонячного світла.

Не варто дивитися на Сонце через затемнене скло пляшок або сонцезахисні окуляри. Такої фільтрації буде недостатньо, щоб захистити сітківку ока. Є навіть ризик втратити зір.

Нагадаємо, кільцеве сонячне затемнення розпочнеться о 13:26:07 за київським часом, максимальної фази кільцеве сонячне затемнення досягне о 14:15:27 і закінчиться о 15:03:29.

Найкраще кільцеве сонячне затемнення 10 червня 2021 року буде видно у деяких містах Канади (Ікалуїт, Алерт), Гренландії (Каанаак) і Росії (Чокурдах, Біла Гора, Середньоколимськ, Зирянка).

Раніше "Дивогляд" розповідав, як кільцеве сонячне затемнення 10 червня 2021 року буде видно в Україні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ