Кільцеве сонячне затемнення-2021: де і як його можна буде побачити

Незвичайне астрономічне явище частково буде видимим і для українців

У четвер 10 червня на мешканців Землі чекає захопливе видовище – кільцеве сонячне затемнення. Про це повідомляє "Дивогляд".

Сонце "заховається" за Місяцем і для деяких частин планети на короткий період потік сонячного світла буде обмежений.

Коли Земля, Місяць і Сонце вишикуються в один ряд, зірка виявиться перекритою так, що видно буде лише зовнішнє "вогняне кільце".

Хоча й частково, але затемнення можна буде побачити майже по всій території України, окрім деяких південних регіонів. Українці зможуть побачити близько 5% від загального затемнення.

Так кільцеве сонячне затемнення-2021 буде видно з Києва:

Сонячне затемнення 10 червня 2021
Сонячне затемнення 10 червня 2021
Фото: timeanddate.com

Коли дивитися:

Воно розпочнеться о 13:26:07 за київським часом, максимальної фази кільцеве сонячне затемнення досягне 14:15:27 і закінчиться о 15:03:29.

Найкраще кільцеве сонячне затемнення 10 червня 2021 року буде видно у деяких містах Канади (Ікалуїт, Алерт), Гренландії (Каанаак) і Росії (Чокурдах, Біла Гора, Середньоколимськ, Зирянка).

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення
Фото: timeanddate.com

У цей день варто поберегтися людям із захворюваннями серцево-судинної системи та гіпертонікам. Навіть здорова людина може відчувати слабкість та головний біль.

Наступного разу сонячне затемнення, вже повне, відбудеться 4 грудня 2021 року. Однак на території України його не буде видно. Повністю побачити це явище можна буде лише в Антарктиді, а частково – на півдні Африки, в Австралії та Новій Зеландії.

Однак, 25 жовтня 2022 року відбудеться сонячне затемнення, яким можна буде насолодитися і в Україні (особливо, лівобережній частині). Тоді українці зможуть побачити затемнення Сонця на 51%.

Сонячне затемнення 25 жовтня 2022 з України:

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення
Фото: timeanddate.com

Лікарі наголошують, що коли спостерігаєте за Сонцем, не забувайте захищати свої очі спеціальними засобами.

Нагадаємо, востаннє повне сонячне затемнення відбулося 14 грудня 2020 року, а кільцеве - 21 червня 2020 року.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше