Позаземні цивілізації

Радіосигнали з Землі дійшли до планет, де може існувати життя

Shutterstock

За нами можуть спостерігати позаземні цивілізації

Учені з Корнелльського університету США та Американського музею природної історії виявили, що штучні радіосигнали з Землі вже досягли майже сотні екзопланет, на яких гіпотетично може існувати життя. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Nature, передає "Дивогляд".

Астрономи нарахували 2034 близьких зоряних систем, з яких можна виявити Землю методом транзиту, коли планета перетинає диск батьківської зірки, викликаючи падіння яскравості останньої. Всі ці зірки знаходяться в межах 326 світлових років (ста парсеків) від Сонячної системи.

Кут, під яким із глибин космосу видно Землю і Сонце, постійно змінюється. Учені з’ясували, що із 2034 зірок з 319 Землю можна буде спостерігати протягом наступних 5 тисяч років, а 314 зірок вже вийшли з транзитної зони Землі за попередні 5 тисяч років, однак вони вже встигли застати час розквіту людської цивілізації. На сьогодні ж за Землею можуть спостерігати позаземні цивілізації із 1402 зіркових систем.

Люди почали запускати радіосигнали в космос близько 100 років тому. За цей час вони встигли подолати відстань радіусом 30 парсек (близько 100 світлових років) і досягнули 75 зірок.

Серед 2034 зірок, з яких можна помітити Землю, більшість (1054) відносяться до червоних карликів, 194 зірки схожі на Сонце, 109 є білими карликами, інші представляють собою зірки класу А (біло-жовті карлики, 12 зірок), класу В (біло-блакитні, дві зірки), класу F (жовто-білі, 87 зірок), класу K (помаранчеві, 102 зірки). 8 зірок відносяться до темно-червоних (класи L і Т), 12 зірок перебувають на стадії гіганта.

Із цього списку 7 зірок мають екзопланети, чотири з них знаходяться в межах 100 світлових років від Землі.

За підрахунками фахівців, у всій вибірці зірок існує 508 скелястих світів. З урахуванням області, до якої дійшли радіохвилі, 29 потенційно населених світів можуть виявити Землю методом транзиту і ловити радіосигнали з неї. Результати дослідження показують, що навіть з найближчих до Сонячної системи зірок можна спостерігати транзит Землі і класифікувати її як населений світ. У той же час, ці світи можна помітити із Землі.

Нагадаємо, нещодавно учасники проєкту SETI, що шукають позаземне життя та отримують гроші від NASA, розповіли, що вважають, що людство потенційно встановить "перший контакт" з іншою цивілізацією.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ