Метеорит

Чи готуватися до кінця світу: учені визначили ймовірність зіткнення Апофіса із Землею

Shutterstock

Наступного разу астероїд наблизиться до нашої планети через 8 років

Дослідники NASA оцінили ризик зіткнення величезного астероїда Апофіс із Землею під час одного із наступних прольотів космічного тіла. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Попередні розрахунки вказували на те, що Апофіс, який має в поперечнику близько 340 метрів, з невеликою ймовірністю може врізатися у Землю у 2029 або 2068 роках. Якби це зіткнення таки сталося, наслідки для нашої планети могли б бути катастрофічними.

Однак, коли Апофіс пролітав повз Землю 5 березня, астрономи змогли зробити нові спостереження за об’єктом, що дозволило їм перерахувати ймовірність небезпечного зіткнення. Вчені визначили, що щонайменше століття Апофіс не загрожуватиме життю на планеті.

Нагадаємо, 13 квітня 2029 року, коли астероїд Апофіс знову наблизиться до Землі, він пройде на відстані менше 31 200 км від поверхні нашої планети (для порівняння, відстань до Місяця — 384 000 км). Це ближче, ніж відстань до геостаціонарних супутників. Мешканці Східної півкулі зможуть спостерігати за астероїдом неозброєним оком.

Астероїд, який рухатиметься зі швидкістю 30 км/с, може порушити роботу супутників і навіть знищити деякі з них.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ