"Немає іншого вибору": учені розповіли про зустріч з інопланетними цивілізаціями

Учасники проєкту SETI, що шукають позаземне життя та отримують гроші від NASA, вважають, що людство потенційно встановить "перший контакт" з іншою цивілізацією

Вони стверджують, що позаземна цивілізація може бути більш розвинена, ніж наша, повідомляє Forbes. На думку спеціалістів, найпростіший спосіб її знайти – пошук техносигнатур.

Останні є ознаками експлуатації технологій або промислової діяльності в інших частинах Всесвіту. Зазначимо, що багато техносигнатур засновані на людських уявленнях щодо того, як наша планета виглядає у минулому, зараз і в майбутньому для інопланетних спостерігачів. До сигнатур відносять:

  • радіосигнали 
  • промислові забруднення в атмосфері планет
  • багато супутників навколо планет
  • присутність космічних інженерних споруд навколо екзопланет
  • місця аварії зондів на Місяці або інших планетах, які могли відправити в минулому

Планети
Планети
Фото: Shutterstock

Читайте також: "Вони дуже обережні": Ілон Маск розповів про пошук інопланетян

На думку вчених з з NASA Goddard's Sellers Exoplanet Environments Collaboration (SEEC) і програми NASA Exobiology, людство успішно знайде техносигнатури тільки якщо виявить технологічно більш просунуту цивілізацію, ніж наша. Інший варіант малоймовірний, бо для контакту з позаземною цивілізацією є необхідність в інструментах "з дуже високою чутливістю" або передовій інженерії.

"Менш розвиненим цивілізаціям не вистачає можливостей, необхідних для виявлення інших цивілізацій, якщо тільки вони не побудували великих світлових споруд", – сказано в повідомленні.

Космос
Космос
Фото: Shutterstock

На даний момент ми не маємо необхідних механізмів для пошуків інших цивілізацій методом прямого спостереження. Тому для виявлення таких сигналів ми потребуємо набагато сильніших сигналів, ніж ті, що продукуються людською цивілізацією.

Саме тому експерти займаються пошуком масштабних і однозначних ознак інопланетної цивілізації, яка краще розвинулася, ніж людська.

За словами співавтора статті Якоба Хакк-Місра, пошук техносигнатур – ідея, що заснована на наявних технологіях, а також тих, які ми можемо винайти. Він зазначив, що існування схожості між нашими технологіями та позаземними зовсім не обов'язкове.

Читайте також: Американський пілот розповів про зустріч із НЛО – аудіо

Позаземні цивілізації
Позаземні цивілізації
Фото: Shutterstock

Вчені стверджують, що завдяки наступному поколінню телескопів (це стосується космічного телескопа Джеймса Вебба та інших) ми зможемо відстежувати біомаркери з інших планет. Тим не менш, вони не впевнені, що їм вдасться знайти інопланетні цивілізації, але експерти не хочуть зупинятися.

"У нас немає іншого вибору, окрім як продовжувати пошуки", – поділився автор статті Ектор Сокас-Наварро.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що експерти розповіли, чому ми не знайшли НЛО.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше