Помпеї

Виверження Везувію вбило жителів Помпеї за 15 хвилин – учені

Shutterstock

"Жителі і уявити собі не могли, що відбувається"

Дослідники вважають, що вулкану Везувій, який вивергнув хмару отруйного газу і попелу, вистачило всього 15 хвилин, щоб всі жителі міста Помпеї загинули. Про це повідомили в WION.

Пірокластичний потік, у який увійшли застиглі шматки лави, вулканічний попіл і гарячі гази, обрушився на Помпеї через декілька хвилин після того, як вивергнувся Везувій. Протягом лічених хвилин вмерли ті, хто в цей момент знаходився у своєму житлі.

"Ті 15 хвилин у цій пекельній хмарі, мабуть, були нескінченними. Жителі і уявити собі не могли, що відбувається", – розповів старший науковий співробітник обсерваторії Везувію Роберто Ісайя.

У той час землетруси були звичною справою для міста, але розпечена хмара, температура якої була вище 100 градусів, стала справжньою несподіванкою.

Зазначимо, що ця трагедія відбулася 24 серпня 79 року до нашої ери. Внаслідок цього загинуло три міста – Помпеї, Геркуналум та Стабія.

Окрім цього, постраждали декілька сіл та вілл. Виверження було настільки масштабним, що його попелу вдалося долетіти до територій Єгипту та Сирії. Багато будівель зруйнувалися або отримали серйозні пошкодження.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Єгипті знайшли древні християнські руїни з біблійними написами.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ