виверження вулкану

В Ісландії спостерігається виверження вулкану, який спав 6 тисяч років – відео

Vedurstofan / Twitter

Небезпеки для місцевих жителів немає

На південному заході Ісландії спостерігалося виверження вулкану Фаградалсф'ялл, який не виявляв активність майже 6 тисяч років. Про це повідомляє Icelandic Meteorological Office (IMO) на своїй сторінці у Twitter

Це відбулося у п'ятницю, 19 березня, на півострові Рейк'янес. Вчені вважають, що виверження було спричинено серією землетрусів, які раніше спостерігалися в місцевості. 

Так, за останній рік, поблизу вулкану зафіксували понад 50 тис землетрусів, а сейсмічна активність в цьому районі Ісландії, в порівнянні з 2020 роком, збільшилася на 900 відсотків. Вже тоді вчені оцінювали ймовірність виверження як дуже високу.

Виверження вулкану Фаградалсф'яль утворило тріщину довжиною приблизно 500 – 700 метрів, а сама лава розтеклася в межах 1 кілометра.

У зв'язку із цією подією, код авіації для Рейк'янес був підвищений до червоного. Жителів Ісландії попередили про падіння скель, а також про зсуви в результаті виверження вулкану. Однак, влада запевняє, що небезпеки для населення країни немає.

Це вулканічне виверження на півострові стало першим за 781 рік. 

НАгадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що космічний корабель "Надія" зробив знімок найвищого вулкану Сонячної системи

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ