Мауна-Лоа

Найбільший вулкан у світі може прокинутися після довгого сну – дослідники

Shutterstock

Люди вже "пакують сумки з предметами першої необхідності на випадок, якщо доведеться покинути будинки"

На думку вчених, може відбутися пробудження найбільшого світового вулкану Мауна-Лоа, розташованого на Гаваях. Про це розповіли в Forbes.

Острів Гаваї має п'ять вулканів, що піднімаються з Тихого океану. Серед них є один із найактивніших у світі – Кілауеа, а також найбільший – Мауна-Лоа. Він займає близько половини від суші острова. Останнє виверження Мауна-Лоа відбулося в 1984 році.

Протягом останнього тижня Гавайській вулканічній обсерваторії вдалося зафіксувати більше 200 землетрусів невеликої магнітуди під Мауна-Лоа. За словами фахівців, ця інформація щодо підвищеної активності вказує на збільшення потоку магми у неглибокій системі зберігання вулкана.

Інакше кажучи, Муана-Лоа починає прокидатися, але не факт, що виверження відбудеться цього тижня. Тим не менш, обсерваторія попередила про це місцевих жителів та закликала їх готуватися до виверження.

"Наразі люди пакують сумки з предметами першої необхідності на випадок, якщо доведеться покинути будинок у рамках евакуації", – розповіли експерти.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Китай і Монголію накрила найсильніша за десятиріччя смертельна піщана буря.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ