Передсмертний знімок у наметі – фейк?: трагічна та правдива історія фотографа, якого вбив ведмідь

Мічіо Хосіно був всесвітньо відомим фотографом дикої природи з Японії. Його життєвий шлях закінчився зустріччю з ведмедем на Камчатці у 1996 році. Багато людей бачили фото з ведмедем у наметі та вірили у його правдивість, але чи все так насправді?

Біографія 

Мічіо Хосіно народився 27 вересня 1952 році в Японії. З дитячих років його цікавила пригодницька література, а вже у 16-річному віці він самостійно почав подорожувати Північною Америкою.

В університетські роки юнак почав цікавитися Аляскою, де його особливу увагу привернуло місто Шишмарьов. Фотографію останнього він вперше побачив у книжковому магазинчику.

Шишмарьов (Аляска)
Шишмарьов (Аляска)
Фото: відкриті джерела

Йому так сподобалося віддалене від цивілізації село, що він звернувся до мера міста, а вже у 1973 році вперше відвідав Шишмарьов. Згодом він неодноразово там зупинявся.

Творчість

Хосіно присвятив багато часу фотографуванню дикої природи Аляски і Росії. Фахівці вважали його одним з кращих фотографів у цій сфері, що підтверджується його багатьма учнями. Окрім фото, японець писав есе.

Читайте також: 5 популярних міфів про Середньовіччя, у які ви також вірите

Трагічна смерть

Про смерть Хосіно свого часу писав Василь Михайлович Пєсков – відомий журналіст, радянський письменник, мандрівник. Також він у період з 1975 по 1990 роки був ведучим телевізійної програми "У світі тварин". Ми наведемо уривок з його праці "Зустрічі з Михайлом":

"З Мічіо я познайомився на Алясці – ми разом розглядали його альбом фотографій. Знімав на Алясці він тільки ведмедів. І на Камчатці теж. У фотографічному світі знали його як завзятого "ведмежатника". Цього разу на Камчатку прилетів він з групою телевізійників, які вирішили зняти, як Хосіно без зброї полює на ведмедів...Все було успішно знято. Затрималася група ще на добу – щось, як завжди, треба було ще зняти. Полягали спати на нарах в добре мені знайомій тісній хатинці. Мічіо, сказавши: "Душно", – ліг спати в наметі поруч з хатинкою. Делікатно натякнули йому на ведмедів, що ходили поруч. "Мене не чіпатимуть.." – нібито посміявся фотограф. А вночі в хатинці прокинулися від страшного крику. Вибігли з ліхтариками і побачили потрясла всіх картину: великий ведмідь тягнув у траву героя-фотографа і не випустив його з зубів, незважаючи на нестямні крики "рятувальників", що не знали, що робити. Вранці по радіо викликали вертоліт. Поблизу хатинки з нього побачили у траві ведмедя, який спав. Він спробував втекти, але був застрелений. У цьому ж місці був виявлений труп фотографа, який наполовину з'їли"

Описаний інцидент стався на Курильскому озері на території Південно-Камчатського федерального заказника. Це місце відоме великою кількість ведмедів, які тут майже не бояться людей.

Є інформація, що після прибуття на місце Мічіо звернув увагу на великого ведмедя, який чомусь не тікав при наближенні людини. Це дозволило фотографу зробити кадри з медведем з близької відстані.

Через кілька днів увагу чоловіка звернули на сліди на бруді, які демонстрували, що ведмідь теж ходить за Мічіо. Саме тому японця попередили, що тварина може бути небезпечною.

Однак, як підтвердив Пєсков, японець ослухався та подумав, що все буде нормально, а тому однієї ночі вирішив спати у наметі, поставленому під вікном. Тоді ведмідь прийшов до дому, обстежив намет, визначив місцезнаходження голови фотографа та одним ударом вбив його.

Перелякані люди звернулися за допомогою до спеціалістів, які застрелили хижака. У шлунку останнього знайшли кисті рук Мічіо. На знак поваги у 2006 році на місце загибелі японця йому встановили пам'ятник. У покійного залишилася дружина та син.

Пам'ятник Мічіо Хосіно
Пам'ятник Мічіо Хосіно
Фото: відкриті джерела

Читайте також: Атлантида: правда чи вигадка – історія та цікаві гіпотези

Фотографія ведмедя у наметі – фейк?

Фотожаба на конкурсі "Останнє фото, яке ти б міг зняти"
Фотожаба на конкурсі "Останнє фото, яке ти б міг зняти"
Фото: ifuun.com

Весною 2009 року в мережі опублікували нібито останню фотографію Мічіо Хошино, де був зафіксований ведмідь у наметі. Виявилося, що це підробка, яку розмістили у рамках конкурсу фотожаб "Останнє фото, яке ти б міг зняти".

Цікаво, що в анотації до знімку навіть не було мови про Мічіо. Тим не менш, знайшлися користувачі, які пов'язали історію Хосіно та цю фотографію, внаслідок чого розповсюдилося уявлення, що автор знімку – саме цей покійний японець.

До речі, ця трагедія "повторилася" цього року у США – там ведмідь гризлі напав на намет туристки, витяг її і вбив.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше