Комета

На краю Сонячної системи знайшли гігантську комету, яка наближається до нас

NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva

Діаметр цього об’єкта у 10 разів більший, ніж у інших комет Сонячної системи

Астрономи виявили на околицях Сонячної системи величезну комету, ширина якої становить від 100 до 200 км. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sci-News.

Комету C/2014 UN271, яку назвали Бернардінеллі-Бернштейна на честь двох астрономів з Пенсільванського університету, вперше помітили ще у 2014 році за допомогою проекту Dark Energy Survey. Тоді вона була на відстані 29 астрономічних одиниць, а до червня 2021 року наблизилася до Сонця ще на 9 АО.

Комета
Комета
Фото: NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva

За оцінками вчених, на найближчу відстань до Сонця (перигелій складає 11 АО) комета Бернардінеллі-Бернштейна наблизиться у 2021 році. Тоді її можна буде спостерігати з Землі за допомогою любительських телескопів.

Астрономи розповіли, що подорож комети, яка має діаметр приблизно у 10 разів більший, ніж у більшості комет Сонячної системи, розпочалася у Хмарі Оорта на відстані понад 40000 АО від Сонця. Для прикладу, Плутон віддалений від Сонця на 39 АО.

"Ми маємо честь виявити, мабуть, найбільшу з усіх коли-небудь бачених комет - або, принаймні, більшу за будь-яку добре вивчену - і встигли знайти її досить рано, щоб люди могли спостерігати, як вона розвивається, коли вона наближається і розігрівається", - сказав професор Бернштейн, на честь якого і назвали комету.

Востаннє у Сонячній системі C/2014 UN271 була понад 3 млн років тому.

Читайте також: Чоловік освідчився дівчині на фоні комети, яку видно раз на 6800 років

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ