Всесвіт

Учені створили найбільшу в історії симуляцію Всесвіту – як її переглянути (фото)

Shutterstock

Висока деталізація дозволила ідентифікувати безліч об'єктів – від галактичних скупчень до гало темної матерії окремих галактик

З'явилася найбільша та найдетальніша створена симуляція Всесвіту за назвою Uchuu. Ця комп'ютерна модель дозволяє ознайомитися з еволюцією Всесвіту протягом 13 млрд років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

У віртуальному Всесвіті знаходиться 2,1 трлн "частинок" у просторі діаметром 9,6 млрд світлових років. Основну увагу вчені приділили поведінці темної матерії в світлі розширення Всесвіту. 

Розподіл темної речовини за моделями Uchuu у різних масштабах
Розподіл темної речовини за моделями Uchuu у різних масштабах
Фото: Ishiyama, MNRAS, 2021

Висока деталізація дозволила ідентифікувати безліч об'єктів – від галактичних скупчень до гало темної матерії окремих галактик. Для створення цієї симуляції учені скористалися величезною обчислювальною потужність та обсягом пам'яті, а саме:

  • 40 тис комп'ютерних ядер
  • 20 млн комп'ютерних годин

Усе це виробило понад 3 петабайти даних (тобто 3 млн гігабайт або 3 тис терабайт). Втім, учені змогли стиснути обсяг цих даних до 100 ТБ, для яких знадобиться специфічний жорсткий диск.

Однак, можна скористатися іншим варіантом – перейти на сайт skiesanduniverses.org і стати власником доступу до віртуального Всесвіту Uchuu, але пам'ятайте, що там зараз розмістили необроблені дані.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені створили голограму, яку можна помацати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ