Водоспад Ґодафосс (Ісландія)

Учені стверджують, що знайшли зниклий континент, який затонув понад 50 млн років тому – подробиці

Shutterstock

Дослідники можуть зрозуміти загадкове походження Ісландії

На думку міжнародної групи геологів, нинішні території Ісландії можуть бути частиною зниклого континенту Пангея, який простягався від Гренландії до Європи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на GeoScienceWorld.

Існують теорії, що Ісландію сформувала океанічна вулканічна порода, яка також її оточує. Втім, не всі наукові дані підтверджують цю думку, а тому походження Ісландії – досі таємниця для багатьох дослідників. Товщина її кори понад 40 км. Цей показник у 7 разів перевищує товщину звичайної породи подібного типу.

Враховуючі ці фактори, у вчених з Геологічної служби Норвегії та Лабораторії геофізичних досліджень океану Брестського університету (Франція) з'явилася гіпотеза, що Ісландія може бути частиною затонулого материка чи його частиною. Це припущення може пояснити товсту кору, бо вона може бути просто континентальною.

Втім, для підтвердження цієї гіпотези вченим потрібно отримати більше даних. Для цього вони будуть збирати кристали циркону в Ісландії, бурити землю та займатися іншими дослідженнями.

Карта Пангеї
Карта Пангеї
Фото: Віщун / Вікіпедія

Зазначимо, що Пангея, який зник понад 50 млн років тому, містив у собі майже весь суходіл. На відміну від того, як на нашій планеті наразі розподілені континенти, майже вся Пангея була розташована у південній півкулі. Її оточував океан Панталасса.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені несподівано відкрили біля Гренландії найпівнічніший острів на Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ