Лід, крига

Учені несподівано відкрили біля Гренландії найпівнічніший острів на Землі – відео

Shutterstock

Якщо острів залишиться після припливу, то Данія може розширити територіальні вимоги в Арктиці

За словами дослідників, у липні вони опинилися на крихітному острові поблизу узбережжя Гренландії, який виявився найпівнічнішою точкою суші на нашій планеті. Його знайшли завдяки зміщенню льоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

"Ми не збиралися відкривати новий острів. Ми просто поїхали туди збирати зразки", – стверджує керівник дослідницького центру Арктичної станції в Гренландії Мортен Раш.

Коли науковці опинилися на острові, то подумали, що знаходяться на острові Оодак, який відкрили данські дослідниці понад 40 років тому. Однак, вони уточнили місцезнаходження та зрозуміли, що опинилися в 780 метрах на північний захід.

"Усі були щасливі, що ми знайшли острів Оодак. Це трохи схоже на дослідників минулого, які думали, що вони приземлилися в певному місці, але насправді знайшли зовсім інше", – розповіла швейцарська підприємиця та засновниця фонду Leiser Foundation Крістіан Лейстер, яка допомогла експедиції фінансово.

Відкритий острів приблизно 30 м у діаметрі, а висотою близько трьох. У нього входить мул з морського дна, скелі та ґрунт від льодовиків.

Дослідники запропонували назвати острів Qeqertaq Avannarleq, що перекладається з гренландської як "найпівнічніший острів". Якщо він не зникне під час припливу, то Данія може розширити територіальні вимоги в Арктиці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли новий тип планет, де вже за кілька років можуть виявити життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ