Відомо, що кожна ящірка та змія входить до групи лепідозаврів – найбільшої групи наземних хребетних на Землі. До неї належать приблизно 11 тис видів, кожен з яких відомий довгою еволюційною історією. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Scitechdaily.
За даними дослідників, ранню стадію еволюційного шляху лепідозаврів, які населяли нашу планету 260-150 млн років тому, представляють фрагментовані скам'янілості. На жаль, завдяки ним не можна докладно дізнатися про їхню ранню еволюцію.
Читайте також: "Людина-дракон": знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини – фото
Внаслідок цього вчені вже протягом довгого часу не можуть точно встановити походження представників цієї групи. Втім, нове дослідження дало змогу описати Taytalura alcoberi, скам'янілості якого знайшли в Аргентині.
"Вивчивши деякі зовнішні особливості скам'янілості, я міг сказати, що ця рептилія була тісно пов'язана з ящірками, але мала примітивніший вигляд, ніж справжня ящірка, і це щось зовсім особливе", – розповів експерт з Гарварду Тіаго Сімоес.
Учені ретельно дослідили скам'янілість, якій 231 млн років, і розповіли, що рептилія Taytalura alcoberi – найпримітивніший представник роду, від якого походять всі сучасні ящірки та змії.

"Це навіть не ящірка на еволюційному древі – це зовсім інше, воно розташоване між справжніми ящірками та туатар і всіма іншими рептиліями", – зазначив дослідник.
Читайте також: Меркурій залишився позаду: астрономи знайшли найближчий до Сонця об'єкт, про який ніхто не знав
Знайдений череп чудово зберігся, а тому дослідники отримали завдяки ньому багато цінної інформації, а саме:
- Перші лепідозаври більше нагадують туатар, а не лускатих (змії і ящірки). Тобто, останні дуже відрізняються від свого пращура.
- Істота мала унікальні зуби, які не схожі на зуби будь-якого живого чи вимерлого типу лепідозаврів.
"На відміну від майже всіх скам'янілостей тріасових лепідозаврів, знайдених в Європі, це перший ранній лепідозавр, виявлений у Південній Америці, що дозволяє припустити, що лепідозаври могли мігрувати дуже далеко на початку своєї еволюційної історії", – додав Сімоес.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Індонезії археологи знайшли скелет стародавньої жінки, історія походження якого відрізняється від будь-яких інших скелетів людей, відомих сучасним дослідникам. Останкам близько 7,2 тис років.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!