"Це як пазл": учені знайшли у Франції настінні фрески, що датовані I століттям до нашої ери – фото

Археологи проводили розкопки у місті (Арль) та знайшли багато фрагментів настінних давньоримських розписів, які датовані I століттям до нашої ери. Дослідження почалися у квітні цього року та за цей час дослідники зібрали понад 800 ящиків з фрагментами настінних розписів.

За словами фахівців збір фресок, розмір яких інколи лише трохи перебільшує габарити нігтя, закінчиться щонайменше у 2023 році. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Артефакти планують вивчати артефакти індивідуально, щоб зрозуміти, чи мають вони місце у загальній картині. Станом на сьогоднішній день, експерти витратили близько 1,8 тис годин, щоб перебрати кожну деталь.

Читайте також: Археологи виявили у Румунії скелети стародавніх людей з урнами на черепах – фото

"За нашими оцінками, у нас йде один день на кожен випадок, тому на вивчення всіх їх потрібно близько 1000 днів. Це у точності як пазл… за винятком, звичайно, того, що у нас немає оригінальної моделі, над якою можна було б працювати, або всіх частин, що означає, що це копітка робота. Це серйозне завдання, але нам пощастило, що у нас є велика кількість предметів декору хорошої якості, що буває рідко", – розповів експерт по старовинним настінним розписам Жюльєн Буазлев.

Настінні фрески I ст до нашої ери
Настінні фрески I ст до нашої ери
Фото: Remi Benali/Rémi Bénali/INRAP

Цей будинок арфіста побудували між 70 і 50 роками до нашої ери італійські майстри навколо центрального атріуму. Там був великий басейн, який збирав дощову воду для домашнього господарства.

Вважали, що менш ніж через 20 років його навмисно зруйнували, а замінила його нова будівля, де збереглися витвори мистецтва. Протягом історії на цій території, де розкопки почалися у 2013 році, побудували ще кілька будинків.

Читайте також: Українець викупив у "чорних археологів" 1000-літню сокиру з тризубом часів Київської Русі – фото

"На той час це місце було закинуто близько 30 років, але нам було цікаво дізнатися, чи були там більш древні будівлі", – стверджує археологиня Марі-П'єр Роте.

Підвали під будівлею досліджували камерою, яка зафіксувала Будинок арфіста. Його так назвали на честь фігури на одній з перших реконструйованих фресок.

Настінні фрески I ст до нашої ери
Настінні фрески I ст до нашої ери
Фото: Remi Benali/Rémi Bénali/INRAP

"Ми побачили стіни і чудові картини, це було так захоплююче. У нас є багато знахідок цього періоду, крім картин. Вони були чистими і в чудовому стані збереження, а кольори все ще були яскравими", – додала експертка.

За словами дослідників, виявлення подібних великомасштабних зображень фігур зустрічалося в Італії, але не Франції. Завдяки винятковій якості та різнобарвності прикрас експерти можуть краще зрозуміти декоративні стилі пізньоримської епохи.

Читайте також: Археологи знайшли найбільше поселення древніх римлян в Україні – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше