Мамонт

"Ми можемо це зробити": учені хочуть оживити мамонтів і заселити ними тундру

YouTube

Проєкт отримав бюджет $15 млн

В американській компанії Colossal оголосили про запуск проєкту з відтворення вимерлих шерстистих мамонтів. Вони хочуть заселити цими тваринами арктичну тундру. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

До реалізації цієї ініціативи, бюджет якої $15 млн, хочуть залучити біологів і генетиків з найкращих американських університетів. Автори ідеї планують  схрестити ДНК мамонтів з генами споріднених азійських слонів, котрі під загрозою вимирання.

За планом компанії, мамонти передадуть гени, необхідні майбутнім тваринам, щоб жити в умовах холодного клімату. Для цього експерти скористаються добре збереженими рештками мамонтів.

Виношувати ембріони планують завдяки штучним утробам або самкам азійських слонів. У Colossal вважають, що вже у період 2025-2027 рр. може народитися перше дитинча шерстистого мамонта, який зник 4 тис років тому. Якщо це вдасться, то тварин повернуть до арктичної тундри.

"До 2021 року це був своєрідний резервний проєкт, відверто кажучи... Але тепер ми можемо це зробити. Це змінить усе", – заявив професор генетики Гарвардської медичної школи Джордж Черч.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчений розповів, чи можливо насправді створити Парк Юрського періоду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ