Людина та мавпа

Біологи вперше створили химери мавпи та людини – подробиці

Shutterstock

Учені задоволені результатами експерименту

Дослідники ввели стовбурові людські клітини в ембріон мавпи, якому вдалося виживати протягом 20 днів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Cell.

Американські та китайські вчені стали творцями нової технології, завдяки якій ембріони мавп залишаються живими і ростуть поза тілом протягом певного часу.

Через 6 днів після їх створення у кожен з них ввели 25 плюрипотентних стовбурових клітин людини. Через день клітини людей виявили в 132 ембріонах, а ще через 10 діб 103 ембріонам вдавалося розвиватися. До 19-го дня експерименту живими залишилися лише три химери.

Дослідження
Дослідження
Фото: Shutterstock

Під час цього дослідники знайшли декілька шляхів клітинної комунікації, які до цього не виявляли, або вони були занадто потужними, якщо брати до уваги нормальний розвиток ембріонів мавп.

На думку вчених, завдяки цьому експерименту ми можемо поглиблено дослідити біологію розвитку ембріонів та еволюцію тварин. Тепер вони займуться пошуками і дослідженням всіх шляхів клітинної молекулярної комунікації, що дасть змогу зрозуміти, які з них беруть участь в ембріональному розвитку.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Ілон Маск імплантував у тварину чип, який дає змогу їй грати у відеоігри силою думки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ