Пустеля Атакама

Вперше в історії Південної півкулі: вчені знайшли у Чилі "крилату ящірку" – фото

Shutterstock

За часів пізньої крейди знайдена істота була найбільшою серед літаючих тварин

Учені з Чилі відкрили перші в Південної півкулі залишки "крилатої ящірки" за назвою птерозавр. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Скам'янілості цієї тварини знайшли у 2009 році на території сучасної пустелі Атакама. Птерозавром називають літаючу рептилію, яка населяла нашу планету в мезозойську еру, тобто одночасно с динозаврами.

За словами дослідника з Чилійського університету Джонатана Аларкона, ці тварини мали розмах крил до 2 м, загострену морду та довгий хвіст.

"Як виявилося, поширення тварин в цій групі було набагато ширше, ніж ми вважали раніше", – поділився фахівець.

Залишки птерозавра
Залишки птерозавра
Фото: phys.org

Переважно ці істоти мали маленькі розміри, але за часів Пізньої крейди їх габарити збільшилися. Завдяки цьому "крилаті ящірки" в ту епоху стали найбільшими серед літаючих тварин.

Цих створінь часто порівнюють з птахами, проте це різні тварини, які мають різний еволюційний шлях. У тому числі, птахи змогли вижити у часи масового вимирання.

Птерозаврів прийнято ділити на наступні групи:

  • Rhamphorhynchoids, які характеризуються довгим хвостом і зубчастими щелепами.
  • Pterodactyloids – коротким хвостом і дзьобом без зубів.
Птерозавр
Птерозавр
Фото: Shutterstock

Згідно новим даним, знайдена "крилата ящірка" належать першій групи. Таким чином, це перше подібні створення, знайдене у Гондвані (доісторичний суперконтинент, який сформував території Південної  півкулі). Також ці останки належать найдавнішому з птерозаврів, яких коли-небудь знаходили у Чилі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Узбекистані знайшли залишки динозавра з "акулячими" зубами, який був сильніший за тиранозавра.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ