Порожнина у космосі

Учені помітили поруч із Землею величезну "порожнину" – відео

Alyssa Goodman/Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian

Вчені висунули дві гіпотези щодо її утворення

Вчені з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру виявили поруч із Землею невідому порожнину та зуміли пояснити це явище. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Astrophysical Journal Letters.

За допомогою телескопу Gaia астрофізики змоделювали 3D-карти пилогазових туманностей, що знаходяться за 700 світлових років від Сонця, та помітили в них велику порожнину. Проаналізувавши знахідку вчені помітили навколо неї дві туманності – Персея та Тільця з молодими зірками. 

"Ударна хвиля роздула оболонку зі стисненого охолодженого газу, що потенційно призвело до утворення молекулярних хмар Тільця і Персея. Це вказує на позитивний аспект зворотного зв'язку між зірками й надновою, що сприяє утворенню хмар і зореутворенню", – зазначили вони.

Читайте також:

За допомогою цього вчені спробували з'ясувати, як саме утворилася порожнина. До якоїсь однієї думки вони так і не дійшли, але висунули кілька гіпотез.

Відповідно до першої порожнина стала результатом вибуху наднової зірки у центрі "бульбашки", через що газ вийшов назовні. Друга ж стверджує, що порожнина утворилася в результаті кількох послідовних вибухів наднових зірок, що тривали в останні 6-22 млн років.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що станеться зі світом, якщо Земля припинить обертатися навколо своєї осі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ