Планета Земля

"Все злетить зі столу": що станеться зі світом, якщо Земля припинить обертатися навколо своєї осі – вчені

Pixels

Чи замислювалася ви колись над тим, що відбудеться, якщо Земля зупиниться і більше ніколи не обертатиметься навколо своєї осі?

Американські вчені з Смітсонівського Національного музею авіації та космонавтики розповіли, що в такому разі світу не оминути глобальної катастрофи, повідомляє "Дивогляд". 

Планета Земля рухається зі швидкістю близько 1,8 тис км/год. Повністю обернутися навколо своєї осі вона може за 23 год та 56 хв. 

Геолог Джеймс Зімбельман впевнений, що коли планета зупиниться і більше не обертатиметься, то "все злетить зі столу". Для цього повинна утворитися природня сила, яка змогла б зупинити Землю. В разі, якщо планета "стоятиме" на місці, то усі об'єкти всередині неї продовжать свій рух і, відповідно, частина з них злетить в атмосферу, а може навіть і у космос.

За рахунок своєї сили гравітації Земля притягне ці об'єкти до себе, але їхнє "повернення" дорівнюватиме падінню метеориту, в результаті якого земна кора досягне максимально високих температур і більша частина води випаровуватиметься з поверхні Землі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що космічний туризм може спричинити глобальну катастрофу атмосфери на Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ