Планета Земля

Космічний туризм може спричинити глобальну катастрофу атмосфери на Землі – вчені

Pixels

З кожним днем все більшої популярності у світі набувають космічні подорожі. Однак, мало хто здогадується, що регулярні польоти можуть дуже негативно відобразитися на атмосфері нашої планети та спричинити появу глобальної катастрофи.

Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на iflscience.com, уся річ у паливі, яке використовується для запуску ракет.

Доцентка кафедри фізичної географії Лондонського університету на ім'я Елоїза Маре провела дослідження з метою з'ясувати, якими можуть бути наслідки від такого способу подорожей.

Для цього вона вивчила склад палива, яке використовують для своїх польотів засновник компанії Amazon Джефф Безос, який 20 липня вирушив у свою першу космічну подорож на космічному кораблі Blue Engine 3 (BE-3), та 70-річний мільярдер Річард Бренсон, який побачив космос, перебуваючи на борту Virgin Galactic кількома днями раніше.

"Безос хизується, що його ракета екологічніша, ніж VSS Unity Бренсона. У двигуні Blue Engine 3 (BE-3) Безоса використовується рідкий водень і рідкий кисневе паливо, а у VSS Unity Бренсона – гібридне паливо, що складається з твердого палива на основі вуглецю, полібутадієну з кінцевими гідроксильними групами (HTPB) і рідкого окислювача, оксиду азоту", – розповідає Маре.

Фахівчиня зазначає, що це паливо дійсно забезпечує ракету необхідною енергією, однак у цей самий час викидає парникові гази та засмічує екологію. В результаті використання палива BE-3 утворюється водяна пара, а при спалюванні палива VSS Unity з'являється діоксид вуглецю та сажа.

Значення має й висока температура, яка утворюється під час запуску та посадки ракети. Маре стверджує, що високий градус може легко перетворити стабільний азот у повітрі на реактивні оксиди азоту. 

Ретельно проаналізувавши дані, вчена дійшла висновку, що усі вони здатні повністю зруйнувати озоновий шар Землі, який захищає живі організми на планеті від ультрафіолету. В разі цього, нам не уникнути глобального потепління.

"Викиди азоту і сажі у вихлопних газах затримують тепло в атмосфері, сприяючи глобальному потеплінню. Також може відбуватися охолодження атмосфери, оскільки хмари, утворені з водяної пари, відображають сонячне світло назад в космос. Виснажений озоновий шар також буде поглинати менше сонячного світла, що надходить і, відповідно, менше нагріватиме стратосферу ", – говорить вчена.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені показали вражаючі потоки плазми, що вириваються з чорної діри.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ