Сонце

Вчені розкрили справжній колір Сонця – чому люди вважають його жовтим

Фото esa.int

Астрономи розповіли, що уся справа в атмосфері Землі

Ми усі звикли вважати, що Сонце має жовтий колір. Однак, вчені довели зворотне. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Focus

Науковці зазначають, що Сонце може випромінювати світло на усі можливі довжини та кольори діапазонів хвиль. Це випромінювання зберігається у частинах електромагнітного спектра і використовуються у подальшому. Зокрема, пікове випромінювання може не лише визначати температуру на поверхні планети, але й відповідає за колір, який усі бачать. 

Якщо температура на поверхні низька, то зірка набуває червоного кольору. Гаряча планета має синій або помаранчевий кольори, а тіло з середньою температурою – жовтий та білий кольори. 

Вчені зазначають, що Сонце може змінювати свій колір від червоного до синього, в залежності від випромінювання. Кожен з них дуже насичений, тому людський мозок з'єднує усі отримані сигнали у єдиний колір – білий. 

Солнце
Солнце
Фото: firtka.if.ua

Разом із цим виникає питання: чому люди вважають, що Сонце має жовтий колір? 

Астрономи розповіли, що уся справа в атмосфері Землі, яка розсіює синє світло більше, ніж червоне. Саме це й призводить до жовтого, або іншого відтінку зірки. 

Сонце
Сонце
Фото: Фото Nasa

Так, наприклад, на світанку або під час заходу Сонце набуває помаранчевого, або навіть червоного кольору. Це відбувається через те, що синій колір розсіюється значно більше. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли найближчий до Сонця об'єкт, про який ніхто не знав.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ