Водойма

Колумб був не першим: хто раніше за усіх відкрив Новий світ та сягнув карибських берегів

Shutterstock

У понеділок, 11 жовтня, святкують День Христофора Колумба. Є думка, іспанський мореплавець у 1942 році дійшов до Карибських островів і таким чином відкрив для європейців Новий Світ, але це не зовсім так

З часом з'явилося твердження, що Колумб був далеко не першою людиною, кому вдалося перетнути Антлантичний океан та досягнути Карибів. Хто міг зробити це до мореплавця, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Terrae Incognitae.

Італієць Гальванеус Фламма ще у 1345 році у своєму рукописі Cronica universalis стверджував, що першими, хто досяг Нового світу та зійшов на береги Північної Америки, були вікінги. Саме там вони й облаштували свою колонію, однак невдовзі покинули цю місцевість.

Фахівці також стверджують, що генуези знали про існування Америки ще за понад 100 років до того, як її відкрив Колумб. Тоді ця земля мала назву Маркланд.

Як саме генуезькі моряки дізналися про Новий Світ, залишається таємницею. Існує гіпотеза, що вони почули про це від скандинавів або мешканців Британії. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені дізналися, що найперша американська мапа, намальована вікінгами – фейк.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ