Човен, який може виявитися Ковчегом Ноя

Учені знайшли човен, який може виявитися знаменитим Ноєвим ковчегом – фото

Noah's Ark Discovered Project / Facebook

Знахідка за своїми розмірами повністю співпадає з розмірами біблійної конструкції

Товариство вчених з Туреччини та США знайшло цікаву конструкцію, яка може виявитися знаменитим Ноєвим ковчегом. В рамках проекту Noah's Ark Discovered Project науковці почали досліджувати цей об'єкт. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook проекта.

Конструкція була виявлена на території Туреччини, на ділянці Дурупінар. Звернувшись до Старого Завіту, можна дізнатися, що відомий Ноїв ковчег знаходився на пагорбах Арарату, а саме на вулканічному масиві, з боку Східної сторони Туреччини. Ще у 1959 році дослідник Ільхан Дурупінар зафіксував слід човна у регіоні ділянки Догубеязіт, яка згодом отримала назву Дурупінар. 

Враховуючи це, вчені одразу ж вирішили, що їхня знахідка може виявитися тим самим  Ковчегом Ноя, оскільки вона розташовується під поверхнею Дурупінара.  Щоб запевнитися у цьому вони використали технологію 3D-сканування георадара. 

Дослідники стверджують, що за своїми розмірами знайдений об'єкт співпадає з розмірами біблійної конструкції, про яку йдеться в Книзі Буття. У тексті говориться, що "Бог велів Ною побудувати ковчег і взяти на борт кожній тварі по парі", а також вказані розміри човна: довжина 300 ліктів, ширина 50 ліктів і висота 30 ліктів. При цьому один лікоть становить близько 50 см. З розрахунків можна отримати наступні дані: довжина – 15 тис см, ширина – 2,5 тис см, висота – 1,5 тис см. 

Човен, який може виявитися Ковчегом Ноя
Човен, який може виявитися Ковчегом Ноя
Фото: Noah's Ark Discovered Project / Facebook

Вчені також відмітли ще одну важну деталь: знахідка, що розташовується на глибині від 2,5 до 6 м, може бути рукотворною роботою. Це підтвердили результати сканування. 

Човен, який може виявитися Ковчегом Ноя
Човен, який може виявитися Ковчегом Ноя
Фото: Noah's Ark Discovered Project / Facebook

Незважаючи на докази, багато-хто не погоджується з ними. Зокрема, геолог Лоренс Коллінз, який досліджував цю конструкцію ще у 1996 році, назвав її звичайним гірським утворенням з дещо відмінною структурою. 

Щоб спростувати це твердження вчені продовжують своє дослідження за допомогою георадару, однак, жодних розкопок не проводять. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли у давньогрецькому "місті богів" ворота до храму Зевса.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ