Хвіст у людини

Коли і чому людина втратила хвіст – дослідження

dailymail.co.uk

Вчені приділили увагу гену TBXT, який мутує у людей та людиноподібних приматів

Вчені вже багато років уважно досліджують тіло людини, її гени, а також процеси мутації в організмі. "Дивогляд" із посиланням на DailyMail розповідає, що нещодавно науковці з'ясували причину, чому і як люди втратили хвости.

Дослідники з Нью-Йорка звернули увагу на ген TBXT, який мутує в усіх двосторонньо-симетричних тваринах. Він присутній також у людей та людиноподібних приматів, але, разом із цим, відсутній у мавп інших видів.

Зазначається, що ця мутація відбулася понад 20 млн років тому, однак людина ще й досі певний час має хвіст. Перебуваючи в утробі, ембріон має цю частину тіла, яка пізніше зростається з хребтом та утворює куприк.

Те саме відбувається і у приматів: горил, орангутангів та шимпанзе. 

Вчені не знають, коли і за яких умов відбулися ці генетичні зміни з хвостами і, відповідно, не можуть з'ясувати інші факти еволюції людини. Фахівці пояснюють відсутність хвоста у людей та людиноподібних приматів адаптацією до навколишнього середовища. Саме завдяки цьому ми можемо пересуватися на двох кінцівках та бігати.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що американські вчені розробили метод швидкого аналізу ДНК на мутації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ