Металошукач

Чоловік купив металошукач і одразу знайшов меч, якому до 4 тис років – фото

Shutterstock

Експерти розповіли, як стародавній артефакт міг опинитися на звичайному подвір'ї

Мешканець Фінляндії Матті Рінтамаа вирішив купити свій перший металошукач і дослідив з ним двір свого дитинства, де знайшов цікавий артефакт. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Тhe Нistory Вlog.

Спочатку чоловік вирішив обстежити двір свого дитинства. Там він знайшов невеликі фрагменти меча, але згодом помітив довгий шматок з помітною текстурою на поверхні.

Він показав цей артефакт представникам Національної ради зі старожитностей Фінляндії. Її експерти встановили, що Рінтамаа насправді знайшов старий метал, якому від 2 до 4 тис років.

На місце знахідки відправили археолога, який розкопав там рукоять меча і шматок вістря. Усі фрагменти у дворі батьків Рінтамаа були на невеликій глибині. Є версія, що меч там опинився з верхнім шаром ґрунту під час будівельних робіт.

Меч, знайдений у Фінляндії
Меч, знайдений у Фінляндії
Фото: The History Blog

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав схожу історію – у Данії чоловік теж захотів стати шукачем скарбів і для цього придбав металошукач, завдяки чому знайшов цікавий артефакт.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ