Археологи розкопали понад 70 могил і знайшли рідкісний гребінець зі слонової кістки, якому 1,5 тис років – фото

Учені проводили археологічні розкопки на місці нової муніципальної забудови у місті Дейнінген (Німеччина). Під час них знайшли дві могили VI століття, де були виявлені унікальні артефакти, а також інші поховання, в одному з яких були чоловік і жінка, що трималися за руки.

В одній з могил був похований чоловік віком від 40 до 50 років на момент смерті. Покійного воїна розкопали з бойовою сокирою, щитом, мечем і бронзовою мискою. 

Поблизу поховання в ямі знайшли скелетні рештки коня, пару шпор і залишки вуздечки, що вказує на те, що чоловік був вершником. Поблизу його ніг знайшли мішок з органічного матеріалу, який майже розклався, але зберіг деякі предмети. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The History Blog.

Зокрема, там знайшли гребінець і ножиці, які використовувалися для догляду за бородою і волоссям. Гребінець з часом розколовся, але експерти змогли його відтворити.

Переважно такі предмети знаходять у могилах пізніших середньовічних епох, але частіше вони зроблені з дерева, кістки тварини чи рогу. Однак, використання слонової кістки робить цей гребінець вкрай рідкісним екземпляром для VI століття. Також особливо цінним цей аксесуар робить його довжина – 16 см.

На обох сторонах артефакта зображена сцена полювання на тварин. Малюнок нагадує нетипову для Європи істоту – антилопу.

Читайте також: Учені розгадали таємницю загадкових нір в Австралії, які з'явилися до перших тварин – фото

Читайте також: "Це відкриття життя": учені знайшли унікальні артефакти, серед яких ритуальна золота чаша віком близько 3 тис років – фото

Читайте також: Учені знайшли у давньогрецькому "місті богів" ворота до храму Зевса – фото

У другій могилі знайшли тіло жінки віком від 30 до 40 років на момент смерті. Поряд з нею були ювелірні вироби, продовольчі приналежності та кераміка місцевого виробництва.

Також там була миска, закопана догори дном. Вона була розламаною на дві частини, але дослідники змогли встановити, що перед ними високоякісний африканський червоний посуд.

Останній активно виробляли на території сучасного Тунісу з I по VII століття нашої ери і він був дуже популярним на всій території (а згодом і на колишній території) Римської імперії. Його продавали по всьому Середземномор'ю аж до Константинополя. Це перший приклад у такому гарному стані, знайдений у Німеччині.

Окрім цього, археологи на місці розкопок знайшли понад 75 могил, у тому числі могилу чоловіка та жінки приблизно 20-річного віку. Вони лежать, взявшись за руки. Ця пара була знайдена поблизу могили воїна.

Археологічні знахідки у Німеччині
Археологічні знахідки у Німеччині
Фото: The History Blog

До речі, "Дивогляд" вже повідомляв про схожу знахідку в Китаї – там виявили 1500-річну могилу закоханих, що спочивають в обіймах одне одного.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше