Археологія

Ховали живими: археологи розкопали могили, яким понад 1 тис років – фото й відео

Shutterstock

Також фахівці знайшли залишки керамічного посуду, які прикрашають зображення котів і рештки багатьох тварин

Учені проводили розкопки у Перу та знайшли десятки поховань і цікаві артефакти, вік яких перевищує 1 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Рhys.org.

За словами археологів, йдеться про ритуальні жертвопринесення культури Уарі. Є припущення, що частина похованих людей, або взагалі усі, були живими у момент поховання. Серед них навіть знайшли дітей.

Вони були поховані понад 1 тис років тому в Уака-Санта-Роса-де-Пукала, стародавньому церемоніальному центрі в прибережному регіоні Ламбаєке, за 750 км на північ від Ліми.

Дослідники з'ясували, що кожна жертва була місцевою. Поблизу них поховано багато тварин – морські свинки, лами, верблюди й альпака. Також на місці розкопок знайшли залишки керамічного посуду, яких прикрашають зображення котів.

Розкопки у Перу
Розкопки у Перу
Фото: phys.org

"На те, що могильники належать саме культурі Уарі, вказують особливості поховання і форма будівель в цьому місці, які могли бути культовими. Це прямокутні будови D-подібної форми", – стверджують дослідники.

Археологи сподіваються, що ці артефакти допоможуть у вивченні культури людей, які колись жили на території сучасного Перу. Зазначимо, що Уарі – культура Середнього Горизонту (система хронології доколумбового періоду історії центральноандійського регіону), яка процвітала в Андійському регіоні (південь сучасного Перу) між 600 та 1100 роками н. е.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що учені знайшли на Київщині стоянки давніх людей і цікаві артефакти, яким понад 10 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ