Археологія

Учені знайшли 11 ритуальних стовпів-фалосів із каменів, яким 11 тис років – фото

Shutterstock

Висота артефактів варіює від 1 до 1,7 м, а діаметр – від 30 до 50 см

У Туреччині проводили розкопки будівель на території археологічної пам'ятки Карахан-Тепе, де виявили багато цікавих об'єктів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Turkish Journal of Archaeology and Ethnography.

Археологи знайшли 11 кам'яних стовпів у формі фалосів і вирізану в скелі кам'яну чоловічу голову. Їх вік оцінюється у розмірі приблизно 11 тис років.

Стовпи були у висіченому в скелі приміщенні, розмір якого 7 на 6 м. Їх висота варіює від 1 до 1,7 м, а діаметр – від 30 до 50 см.

У вчених є припущення, що це було ритуальне місце, яке навмисно засипали землею за певними правилами. Судячи з усього, щоб "поховати" будівлю, стародавнім людям знадобилося багато часу. Також є припущення, що зведення та руйнування цього місця – теж частини ритуали.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи розкопали на Київщині стоянки давніх людей і цікаві артефакти, яким понад 10 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ