Космічні гості: учені розповіли про походження восьминогів

На думку австралійського імунолога Едварда Стіла та британського астронома й астробіолога Чандра Вікрамасінгхе, космічні організми мали серйозний вплив на перебіг еволюції на нашій планеті. Зокрема, віруси, які прибули на кометах, могли проникнути в організми та коректувати розвиток життя різних істот.

"Комети можуть переносити та поширювати життя в космосі, а життя на Землі могло виникнути та розвинутися завдяки уламкам комет", – стверджує Вікрамасінгхе.

Науковці опублікували наукову статтю, де йдеться про ключовий вплив дощу із позаземних ретровірусів у різноманітності океанічних організмів на нашій планеті близько півмільярда років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням Science Alert.

"Ретровіруси й інші віруси, які потрапили на Землю з уламків комет, могли додати нові послідовності ДНК до геномів земних організмів, що призвело до їх змін", – йдеться у тексті.

Науковці вважають, що 500 млн років тому відбувся перехід головоногих молюсків, що вперше витягли свої щупальця з-під своїх раковин, до різноманітних розмірів і форм. У тому числі, йдеться про восьминогів, кальмарів і каракатиць.

Сонячна система
Сонячна система
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Є припущення, що така стрімка еволюція цих істот обумовлена впливом позаземних організмів. Можливо, на Землі з'явилися не віруси, а цілі геноми, які опинилися у заморожених уламках і потім розтанули у теплій океанічній воді.

"Це могли бути навіть заморожені цілі зародки кальмарів і восьминогів, які потрапили на Землю кілька мільйонів років тому", – стверджують дослідники.

На думку фахівця з Університету Східної Фінляндії Кейта Баверстока, така версія не позбавлена сенсу, але для її підкріплення треба далі досліджувати цю тему.

"Ця гіпотеза з одного боку нова, а з іншого боку – провокаційна. Подібні теорії можуть бути, але потрібно зробити ще багато роботи перш, ніж спростувати або підтвердити такі заяви", – зазначив він.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як у Землю врізалася частина антиречовини з іншої галактики.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше