Анатомічна модель

"Відкриття воістину дивує": вчені знайшли нову частину в людському тілі – фото

Shutterstock

Раніше вважалося, що "людське тіло вже повністю вивчене"

У Базельському університеті з'ясували, що існує шар м'язів щелепи, який раніше не помічали. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Study finds.

Якщо ви покладете пальці на нижній край щік і зімкнете зуби, то маєте відчути напружений жувальний м'яз. Раніше медики та вчені думали, що він складається з поверхневої та глибокої частин.

Однак, нове дослідження вказує на існування третього, глибшого шару жувального м'яза, який назвали Musculus masseter pars coronidea. Він з'єднаний із короноїдною частиною відростка нижньої щелепи та починається від задньої частини вилиці.

Musculus masseter pars coronidea
Musculus masseter pars coronidea
Фото: Jens C. Türp, UZB

"Наше відкриття воістину дивує, тому що ми вважали, що людське тіло вже повністю вивчене. Насправді воно трохи схоже на відкриття зоологами нового виду хребетних", – стверджує професор Єнс Крістоф Тюрп.

За словами провідної авторки дослідження Сільвії Мезей, цей шар має свої особливі функції. Зокрема, він стабілізує нижню щелепу та є унікальною частиною жувального апарату, яка відтягує нижню щелепу назад до вух.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як учені розповіли, чому людський мозок зменшився.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ