Льодовик в Антарктиді

"Повна несподіванка": вчені знайшли під льодовиком в Антарктиді тварин, які живуть в абсолютній темряві – фото

Shutterstock

Люди пробурили отвір глибиною майже 200 м

Науковці проводили дослідження в Антарктиді, під час чого виявили під товщею льодовика екосистему, яка здатна жити у суцільній темряві. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

Дослідники пробурили отвір глибиною 192 м у шельфовому льодовику та виявили водну порожнину, яка мала глибину 58 м. Іншу свердловину запустили під кригу на 190 м, а глибина води там була вже 110 м. Саме там учені виявили величезне біорізноманіття.

Зокрема, йдеться про 77 видів мохів – морських тварин, які схожі на корали. Ці істоти живуть у колоніях і споживають мікроводорості з навколишньої води. Цікаво, що на розмноження мікроорганізмів, їжу цих створінь, безпосередньо впливає сонячне світло.

"Дивно, що ми знайшли стільки видів тварин, більшість з яких харчуються фітопланктоном, але ніякі рослини або водорості не можуть жити в цьому середовищі. Отже, велике питання полягає в тому, як ці тварини виживають і процвітають тут? Відкриття життя в цих екстремальних умовах, є повною несподіванкою і нагадує нам, наскільки унікальне та особливе морське життя Антарктики. Біорізноманіття, яке ми виявили під обома свердловинами, виявилося високим навіть для відкритого моря континентального шельфу Антарктики", – розповів морський біолог Британської антарктичної служби Девід Барнс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у льодовику в Тибеті, якому 15 тис років, знайшли 28 невідомих науці вірусів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ