Мозок

Учені розповіли, чому людський мозок зменшився

Shutterstock

Зробити цікавий висновок дослідникам допомогли мурахи

Американські вчені дізналися, що людський мозок зменшувався паралельно з розвитком колективного розуму. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Frontiers in Ecology and Evolution.

За словами фахівців, за часів плейстоцену мозок людини дещо зменшився. Вчені з Бостонського університету і Дартмутського коледжу вирішили дослідити патерни еволюційного шляху людського мозку та порівняти їх із подібними у мурах.

Спочатку вони проаналізували 985 викопних і сучасних черепів людини та встановили, що людський мозок зменшився приблизно 3 тис років тому.

"Згідно з нашою гіпотезою, для мурашок можна створити різні моделі, які дозволять пояснити збільшення або зменшення об'єму мозку залежно від соціального життя", – розповів професор Бостонського університету Джеймс Траньєлло.

Мозок
Мозок
Фото: Shutterstock

Мурахи, як і люди, характеризуються розвиненим соціальним життям, що проявляється у груповому прийняті рішень, розподілі праці та виробництві їжі. Саме тому дослідники вивчили комп'ютерні моделі, де йдеться про мозкові зміни робочих мурах кількох груп.

Вони дійшли висновку, що зміни розміру мозку пов'язані з груповим пізнанням і розподілом праці. Учасники соціальних груп, які мають загальні знання та спеціалізацію праці, характеризуються мозком, адаптованим для збільшення ефективності, що призводить до зменшення його обсягу.

Справа у тому, що окремій людині потрібно менше енергії для зберігання будь-яких даних, якщо вона може обмінюватися інформацією. Саме це могло призвести до зменшення об'єму мозку.

"Ми припускаємо, що це зменшення було пов'язано зі збільшенням залежності від колективного розуму", – йдеться у повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як людський мозок працює зсередини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ