Сонце

В NASA показали, що побачив зонд, який вперше занурився в атмосферу Сонця – відео

Фото Nasa

Величезний прорив для науки

Сонячний зонд NASA "Паркер" (Parker Solar Probe), який днями вперше в історії занурився в атмосферу Сонця, передав на Землю низку знімків, з яких змонтували невелике відео. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на PetaPixel.

У ролику можна побачити, що зафіксував "Паркер", пролітаючи у сонячній короні через структури, які називають корональними стрімерами. Це замкнуті петлі магнітного поля, які з'єднують області протилежної магнітної полярності і можуть утримувати в собі плазму та електрично заряджені часточки.

Зазначається, що ці петлі можна побачити під час повного сонячного затемнення, останнє з яких, до речі, було на початку грудня.

На зображеннях, які передав зонд з сонячної атмосфери, проглядаються деякі планети і навіть глибини галактики Чумацький шлях. Астрофізик Грант Тремблей із Центру астрофізики на базі Гарвардського університету та Смітсонівського інституту в США зумів виокремити і назвати ці об’єкти.

Очікується, що "Паркер" знову зануриться в атмосферу Сонця вже наступного місяця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили справжній колір Сонця та розповіли, чому люди вважають його жовтим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ