Неймовірне відкриття: вода на Землі з'явилася завдяки Сонцю – учені

Учені давно намагалися зрозуміти, звідки насправді з'явилася вода на нашій планеті

Учені з Університету Кертіна в Австралії розгадали таємницю походження води на Землі. Про це пише SciTechDaily, передає "Дивогляд".

Десятиліттями учені всього світу намагалися зрозуміти, як сталося, що понад 70% нашої планети вкриті водою, а от решта планет її майже не має.

З’ясувалося, що завдячувати цього блакитна планета має Сонцю. Сонячний вітер, який складається здебільшого з іонів водню, створив воду на поверхні пилинок, а потім їх перенесли астероїди, які врізалися в поверхню Землі.

Раніше найбільш імовірною теорією появи води на Землі булі участь астероїдів С-типу, які мають вуглецевий склад і є найпоширенішим типом астероїдів у відомому Всесвіті. Однак останнє дослідження показує, що саме Сонцю і сонячному вітру ми повинні завдячувати появі води.

"Існуюча теорія полягає в тому, що вода була доставлена на Землю на останніх стадіях її утворення на астероїдах типу С, однак попередні перевірки ізотопних "відбитків пальців" цих астероїдів виявили, що вони здебільшого не збігаються з водою, знайденою на Землі", - розповів професор Філ Бланд.

Геологи і астрономи дослідили на атомному рівні зразки з астероїда S-класу Ітокава, зібрані японським космічним апаратом "Хаябуса" у 2010 році. І виявилося, що цей кремнієвий астероїд практично просочений водою – на кожен кубометр породи набирається 20 літрів води.

Сонце, сонячний вітер і Ітокава
Сонце, сонячний вітер і Ітокава
Фото: Curtin University

За словами доктора Люка Дейлі з університету Глазго (Шотландія), це відкриття може допомогти майбутнім дослідникам космосу.

"Це дослідження свідчить про те, що процес, який створив воду на цьому астероїді, міг статися й на інших безповітряних планетах, а отже астронавти можуть добувати воду прямо з пилу на поверхні такого об'єкта, як Місяць", — заявив доктор Дейлі.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, що сталося б з життям на Землі, якби Сонце раптово зникло.

Читайте також:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше