Що станеться з життям на Землі, якщо несподівано зникне Сонце

Сонце – джерело життя на Землы. Воно створює сприятливі умови для існування на нашій планеті.

Але що ж станеться з Землею та її мешканцями, якщо Сонце несподівано зникне? Відповідь на це запитання надає "Дивогляд" із посиланням на popsci.com.

Сонце підтримує сприятливу температуру на нашій планеті. В разі його зникнення Земля ще певний час залишатиметься теплою, однак температура повітря поступово знижуватиметься. 

За кілька днів в усіх куточках земної кулі вона не перебільшуватиме 17°С, за рік і зовсім впаде до -73°С, а за кілька мільйонів років на планеті стабільно триматиметься -240°С:

"Через кілька мільйонів років після цього на нашій планеті буде стабільна температура -240 градусів Цельсія, за якої тепло, що випромінюється ядром, буде дорівнювати теплу, яке Земля виділяє в космос", – говорить Девід Стівенсон – професор планетології з Каліфорнійського технологічного інституту.

Океани, моря, річки та інші водойми перетворяться на лід, але не повністю. Глибоководні шари води все ще "житимуть" кілька сотень тисяч років. 

Льодовиковий період
Льодовиковий період
Фото: Shutterstock

Що станеться з життям?

В разі зникнення Сонця збережеться життя лише декількох мікроорганізмів в земній корі. Упродовж перших днів після катастрофи припиниться процес фотосинтезу, в результаті чого загинуть усі дрібні рослини на планеті. Великі дерева проіснують ще кілька десятків років, але поступово помиратимуть. 

Крокуси у снігу
Крокуси у снігу
Фото: Shutterstock

Що стосується тварин, то вони так само не витримають таких суворих умов для життя. Більшість з них помре, однак некрофаги, які харчуються виключно залишками мертвих істот, протримаються довше, а потім не зможуть перенести холод. 

Сніг, зима, снігопад, погода, кіт
Сніг, зима, снігопад, погода, кіт
Фото: Shutterstock

На перший погляд здається, що життя людини буде знищено у найкоротші терміни після катастрофи. Однак, вчені зазначають, що люди зможуть протриматися не Землі ще дуже довго

Допоможе їм у цьому підводний транспорт. Поринувши в глибину океану люди подовжать собі життя.

Ще одним найкращим місцем для проживання стане Ісландія, яка має геотермальну енергію. Саме завдяки вулканічному теплу люди могли б зігріватися ще кілька сотень років і не страждати від холоду.  

Вулкан
Вулкан
Фото: Shutterstock

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили справжній колір Сонця та розповіли, чому люди вважають його жовтим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше