Юпітер

Юпітер знову зіткнувся з астероїдом – фото

NASA

"Коли я виявив спалах після удару, я був здивований"

Астроном з Кіотського університету в Японії Ко Арімацу зафіксував зіткнення Юпітера з астероїдом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space.

Переважно вчені фіксують на 2 роки щонайбільше одне падіння астероїда на Юпітер. Однак, це зіткнення – вже друга подібна подія за 2 місяці.

"Коли я виявив спалах після удару, я був здивований. Або мені пощастило, або астероїди частіше врізаються в Юпітер, ніж ми думали", – розповів Арімацу.

Зіткнення астероїда та Юпітера
Зіткнення астероїда та Юпітера
Фото: space.com

Через 28 годин після зіткнення над місцем події пролетів космічний апарат "Юнона" та підтвердив цю подію. У астрономів є припущення, що космічне тіло було невеликим – кілька десятків метрів завширшки, а тому в атмосфері відсутні його значні сліди.

"Ми не знаємо, скільки мільйонів об'єктів такого розміру існує в Сонячній системі, але ми вважаємо, що їх десятки мільйонів або навіть сотні мільйонів такого невеликого розміру", – стверджує астроном із Університету Країни Басків в Іспанії Рікардо Уесо.

На думку останнього, виявлення цього зіткнення – дуже важлива подія для наукової спільноти, бо подібне важко фіксувати.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв про падіння невідомого космічного об'єкта на Юпітер, яке сталося у жовтні цього року. Тоді після зіткнення зафіксували спалах, що потрапив на фото й відео.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ