Знайдені артефакти у західному Норфолку (Англія)

У Великій Британії знайшли найбільший англосаксонський скарб в історії – фото

The British Museum

Частину артефактів знайшов колишній поліцейський, який їх нелегально продав за $20 тис

В Англії фахівцем із виявлення металів був знайдений найбільший англосаксонський скарб за всю історію, куди увійшли 4 золоті предмети та 131 монету. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Це сталося у західному Норфолку (Англія), де близько 600 року нашої ери поховали скарб. Значну частину артефактів протягом 6 років знайшла одна людина, яка не стала називати своє ім'я.

Також 10 монет завдяки металошукачу знайшов колишній поліцейський Девід Кокл, який теж не розповів про відкриття та нелегально продав монети за $20 тис. Згодом він був засуджений до 16-місячного ув'язнення за незаконній обіг майна, а також він втратив роботу в правоохоронних органах. Втім, не все так погано – він отримав назад 8 з 10 проданих монет.

Переважно йдеться про франкські треміси – невеличкі монети VI століття, які зазвичай містять від 85% до 95% золота. Ще 9 монет є солідами – більші монети візантійської валюти, які коштували втричі більше, ніж треміси. Окрім цього, у Норфолку знайшли кулон, золотий злиток та дві інші прикраси. Є припущення, що знахідки – частина великого ювелірного виробу.

Знайдені артефакти у західному Норфолку (Англія)
Знайдені артефакти у західному Норфолку (Англія)
Фото: The British Museum

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як археологи розкопали у заповіднику "Софія Київська" унікальний артефакт.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ