Крихітна золота Біблія

"У світі немає нічого подібного": у Великій Британії знайшли крихітну золоту Біблію XV століття – фото

BNPS

Артефакт "може коштувати близько $135 тис або навіть більше"

У Великій Британії медсестра Баффі Бейлі та її чоловік Ян завдяки металошукачу знайшли мініатюрну Біблію, яка належала родичу короля Річарда III. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на India Times.

"Ми їздимо з чоловіком по всій Великій Британії в пошуках незвичайних старовинних предметів, а Йорк вирішили відвідати, бо знали, що у нього багата історія", – поділилася Бейлі.

Спочатку медсестра вважала, що вона та її чоловік знайшли якийсь амулет із сувенірного магазину чи звичайну вушну бирку для овець. Однак, вони заглибилися на 12 см у ґрунт і зрозуміли, шо перед ними крихітна Біблія.

"Тільки коли я зробила фотографію і збільшила її на своєму телефоні, я зрозуміла, який артефакт ми знайшли. У світі немає нічого подібного, і ця Біблія може коштувати близько $135 тис або навіть більше", – розповіла вона.

Артефакт виявили поблизу замку Шериф-Хаттона, яким свого часу володів англійський король Річард III. Довжина Біблії усього 1,5 см, вага – 5 г. Її виготовили із золота 22 або 24 карати.

За словами вчених, вона датується XV століттям. На думку фахівців, ці предмети створив один коваль одному власнику – родичці Річарда III, яка мала народити дитину. На це вказують вигравіювані фігури, призначені для захисту породіллі.

Цю Біблію порівняли з коштовністю Міддлхема – золотий кулон, який теж знайшли завдяки металошукачу за 64 км від замку Міддлхем. Останнє є місцем, де провів своє дитинство Річард III.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чим насправді міг бути "заборонений плід" з Біблії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ