Учені розповіли, як пращурам людей вдалося вижити після падіння астероїда, що знищив динозаврів

66 млн років тому на Землю впав астероїд, який став кінцем епохи динозаврів. Також він спровокував численні пожежі, що знищували ліси та його мешканців, які були на межі зникнення. Однак раннім предкам приматів і сумчастих вдалося вижити.

У ті часи пращури сучасних приматів були небагатьма ссавцями, що жили на деревах. За словами вчених, які скористувалися комп'ютерним моделюванням і даними про скам'янілості та нині живих ссавців, більша частина ссавців не залежали від дерев. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на phys.org.

Однак, серед них булі ті, які все ж таки мешкали на деревах, у тому числі пращури людини. Саме вони могли змінитися для адаптації до нових умов життя.

Передусім зазначимо, що крейдо-палеогенове вимирання спровокувало зникнення ¾ усіх видів тварині рослин на нашій планеті. Ця трагедія є кінцем мезозойської ери та початком кайнозойської ери, котра триває нині. Згідно розповсюдженій версії, воно почалося після того, як астероїд завширшки 10-15 км впав на Землю.

"Однією з можливих причин того, що примати, які мешкають на деревах, пережили це вимирання, може бути їхня поведінкова гнучкість, яка стала вирішальним фактором для їхнього виживання", – стверджує фахівець із Мічиганського університету Джонатан Г'юз.

Падіння астероїда
Падіння астероїда
Фото: Shutterstock

Читайте також: Один із астероїдів, який вбив динозаврів, упав в Україні – вчені

Читайте також: Учені розгадали таємницю загадкових нір в Австралії, які з'явилися до перших тварин – фото

Читайте також: Навіки у материнській турботі: учені показали застиглу в бурштині сім'ю павуків, якій майже 100 млн років – фото

Згідно результатам дослідження, серед істот, що вижили внаслідок крейдо-палеогенового вимирання, на деревах жили виключно пращури приматів і сумчасті. З плином часу ці створіння могли змінюватися.

"Ми змогли побачити, що напередодні крейда-палеогенового вимирання почалися еволюційні зміни та почався поступовий перехід ссавців, які живуть на деревах, до інших місць проживання, це теж зіграло свою роль у їхньому виживанні", – стверджує експерт.

Перші ссавці могли з'явитися приблизно 300 млн років тому. Десь за 20 млн років до крейда-палеогенового вимирання квіткові рослини почали масово поширюватися, що може пояснити різноманітність ссавців. Однак, астероїд знищив багато цих видів.

"Порожні екологічні ніші, які залишили вимерлі види динозаврів і ссавці, зайняли ті, хто вижив", – зазначив Г'юз.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що на Криті помітили сліди пращура людини віком 6 млн років, які змінюють погляд на еволюцію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше