Скельна плита біля Трахілоса

Змінює погляд на еволюцію: на Криті помітили сліди пращура людини, яким 6 млн років – фото

Olaf Tausch

Знахідка має цікаві особливості, які привернули увагу вчених

Палеонтологи з Тюбінгенського університету (Німеччина) знайшли у 2002 році на острові Крит сліди найдавнішого пращура людини. Нещодавно експерти встановили, що їм як мінімум 6,05 млн років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Знахідці властива унікальна особливість ступні, яка знаходиться на еволюційній гілці значно ближче до людського типу, в порівнянні з раніше виявленими слідами австралопітеків. Ці сліди дозволили вченим відкинути раніше прийняті теорії про те, що австралопітеки – одна з етапів становлення людиноподібних мавп.

Це обумовлено тим, що скам'янілості на Криті з'явилися на 2,5 млн років раніше, ніж знайдені у Танзанії сліди австралопітека, котрим приблизно 4 млн років. Також ці сліди мають елементи, які не зустрічаються в австролопітеків і мавп – частина виїмки на стопі та чіткі сліди 5 пальців ніг, які у мавп більше нагадують руки.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, що археологи розкопали в Ізраїлі виноробний завод віком 1,5 тис років, де виготовляли близько 2 млн л напою на рік.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ