Археологи розкопали в Ізраїлі виноробний завод віком 1,5 тис років, де виготовляли близько 2 млн л напою на рік – фото

Ізраїльські вчені знайшли у місті Явне велетенський комплекс, де виготовляли вино. Експерти оцінюють вік знахідки у 1,5 тис років. У той період цією територією володіла Візантія, яка також відома як Східна Римська імперія.

"Ми дуже здивувалися, коли виявили тут таке складне виробництво, яке використовувалася для виробництва вина в промислових масштабах. Причому весь процес проводився вручну", – розповіли археологи.

На місці розкопок знайшли 5 пресів для добування вина, багато складів, ям для бродіння напою, печі та фрагменти посуду. За словами експертів, комплекс побудували раціонально та симетрично. Можливо, під час його створення користувалися складеним планом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Haaretz.

Тут виготовляли біле вино за назвою Gaza. Його експортували, як мінімум, на сусідні території. Наразі експертам важко встановити, звідки у ті часи брали виноград. Втім, отримати відповідь на це питання можна завдяки аналізу ДНК знайдених винокурних кісточок.

Читайте також: Учені знайшли у давньогрецькому "місті богів" ворота до храму Зевса – фото 

Читайте також: "Відчули щось дивне": вчені вперше спустилися у "криницю, що веде у пекло" – що вони там побачили (фото)

Читайте також: Навіки у материнській турботі: учені показали застиглу в бурштині сім'ю павуків, якій майже 100 млн років – фото

"Його доставляли до багатьох країн Середземномор'я. Таких як Єгипет, Туреччину, Грецію та, можливо, навіть південну Італію", – стверджує один із керівників розкопок Джон Селігман.

Глечики для вина виготовляли на місці, для чого побудували спеціальні печі, а глину брали біля річки. Це було обумовлено темпами виробництва, бо ця виноробня щороку "давала" приблизно 2 млн літрів вина. Також учені помітили білу мозаїку, якою прикрашені чани для збору рідини та ями для бродіння.

"Наші археологи виконують неймовірну роботу, розкриваючи невідомі глави історії країни, наполегливо працюючи в спеку та холод", – зазначив керівник Управління старовини Ізраїлю Елі Ескозідо.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що археологи знайшли в Єрусалимі туалет заможних людей, якому 2700 років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше