Навіки у материнській турботі: учені показали застиглу в бурштині сім'ю павуків, якій майже 100 млн років – фото

Виявилося, що очі вимерлих комах світилися у темряві

Учені дослідили деревну смолу, яка зберегла дорослих павуків-самок і їхнє потомство близько 99 млн років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Сімейство павуків Lagonomegopidae вперше з'явилося у кам'яновугільний період між 359 і 299 мільйонами років тому. Вони вже вимерли, але завдяки скам'янілому бірманському бурштину вчені дізналися дві історії про цих істот.

"В одному шматку бурштину видно самку древнього павука, яка тримає мішок з яйцями, з яких ось-ось вилупляться маленькі павуки. Саме так виглядатиме жива самка павука, яка переховується в ущелині кори дерева (в цьому випадку, прямо перед тим, як її залило деревною смолою)", – стверджує дослідник із Канзаського університету Пол Селден.

Інший шматок бурштину зберіг до наших часів щойно вилуплену групу маленьких павуків. Тобто, самка павука не лише намагалася зберегти свій мішок від пошкоджень, але й захистити народжене потомство.

Для дослідження особливостей павуків експерти скористалися комп'ютерною томографією. Виявилося, що павуки Lagonomegopidae мали пари великих очей у передніх кутах голови.

Окрім цього, ці істоти мали унікальний шар оболонки ока – тапетум, через який їхні очі могли світитися у темряві. Це також властиво іншим нічним істотам.

За словами науковців, павуки – істоти, яким властиві прояви материнської турботи, але скам'янілий приклад все одно є вкрай рідкісною знахідкою. Також вони розповіли, що знайдені павуки нагадують сучасних павуків-стрибунів, але вони зовсім не пов’язані між собою.

"Приємно мати реальні докази зі скам'янілості віком майже 100 мільйонів років тому", – зазначили вчені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що в Ізраїлі розкопали скелети підлітків, які були поховані в обіймах одне одного.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше