На думку фахівців, це мало вирішальний вплив на сільське господарство в Європі
Британські дослідники дізналися, що на початку епохи неоліту виник поділ праці за статевою ознакою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PLOS One.
Експерти з Йоркського університету вивчили понад 400 кам'яних знарядь, які знайшли у похованнях по території всієї Центральної Європи. Вік артефактів оцінюють приблизно в 5 тис років.
Завдяки ретельному дослідженню характеристик інструментів вдалося встановити метод їх експлуатації. Також вони врахували ізотопні та остеологічні дані у контексті поховань, де вони знаходилися.
Виявилося, що у чоловічих могилах були кам'яні знаряддя, якими обробляли дерево, забивали худобу, полювали та воювали, а у жіночих – предмети для обробки шкіри. За словами експертів, гендерний поділ праці значно вплинув на перехід до сільського господарства.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи розкопали на Київщині стоянки давніх людей і цікаві артефакти, яким понад 10 тис років.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!