Космос

Астрофізики знайшли у далекій галактиці такий елемент, як у людських зубах і кістках

Shutterstock

Речовина знаходилася на відстані 12 млрд світлових років від Землі

Астрофізики знайшли у далекій від Землі галактиці фтор – неорганічну речовину, яка у вигляді фториду входить до складу  людських зубів та кісток. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на 7news.

Науковці досліджували великі газові хмари галактики NGP-190387, яку з нашою планетою розділяють 12 млрд світлових років. Раніше вважали, що фтор трапляється лише у Чумацькому Шляху, його "сусідах" і декотрих інших небесних об'єктах.

Учені стверджують, що знайдені у нашій сонячній системі елементи виникли в ядрах зірок і вивільнилися завдяки зоряним вибухам. Яким чином фтор утворився – наразі таємниця.

Є припущення, що зірки, котрі виділяли фтор, існували протягом недовгого за космічними мірками періоду – усього декілька мільйонів років. Також наголошується, що знахідка довела теорію про утворення фтору на ранніх етапах існування Всесвіту.

"Ми всі знаємо про фтор, тому що зубна паста, яку ми використовуємо щодня, містить його", – розповів провідний автор дослідження, науковий співробітник університету у Великій Британії та астрофізик Максиміліан Франко.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили таємницю позаземного скла з пустелі Атакама, якому 12 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ