Розкопки у національному парку Каньйонлендс (штаті Юта)

"Феноменальний екземпляр": науковці знайшли рештки невідомої істоти, якій близько 300 млн років – фото

Adam Marsch / National Park Service

На думку провідного палеонтолога, це дуже важливе відкриття

У США знайшли скелет 4-лапої тварини, яка жила на Землі близько 300 млн років тому. Є припущення, що науці раніше нічого не було відомо про цю істоту. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Скам'янілість знайшли у національному парку Каньйонлендс (штаті Юта) у вигляді повного скелета, а його кістки знаходилися у своїх "життєвих позиціях". Тобто, йдеться про аналогічне розташування, як і коли істота були живою.

Згідно оцінкам палеонтологів, знахідці від 295 млн до 305 млн років. Наразі дослідники точно не встановили вид цієї істоти. 

Читайте також: "Людина-дракон": знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини – фото

Читайте також: Учені оживили стародавню істоту після вічної мерзлоти – фото

Читайте також: Учені-аматори розкопали два нових види хижих динозаврів – фото й відео

"Це феноменальний екземпляр. Ви не зустрінете подібне дуже часто, тому це відкриття є дуже важливим", – розповів провідний палеонтолог Національного парку "Скаменілий ліс" в Арізоні Адам Марш.

Є версія, що знахідка може виявитися раннім предком рептилій або ссавців. Доцент Університету Південної Каліфорнії Адам Хаттенлокер припустив, що скам'янілість може належати раннім амніотам – наземним хребетним, які відкладали яйця. Завдяки повному скелету науковці можуть проаналізувати їх еволюцію.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що невідомий космічний об'єкт врізався в Юпітер.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ