Саме тому учені з Університету Вінніпега обґрунтували, що приписування викопних решток до зазначених видів – помилка, бо одна частина може насправді належати неандертальцям, а друга – іншим людським пращурам. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Evolutionary Anthropology Issues, News and Reviews.
Щоб підтвердити свою гіпотезу дослідники скористалися знайденим у 1976 році посеред долини річки Бодо-Дар в Ефіопії черепом, який приписували Homo heidelbergensis.
Згодом учені дійшли до висновку, що йдеться про новий вид, який жив у Середньому Плейстоцені (близько 500 тис років тому). У ті часи пращури Homo sapiens починали жити в Африці, а неандертальці – в Європі.
Новому виду дали назву "Homo bodoensis". Згідно дослідженню, він – прямий предок сучасної людини. Наразі про нього мало даних, бо ці еволюційні часи для палеонтологів залишаються таємничими через невелику кількість викопних решток.
Читайте також: Учені розгадали таємницю загадкових нір в Австралії, які з'явилися до перших тварин – фото
Читайте також: "Дуже рідкісне явище": астронавт із МКС сфотографував спалах на Землі, схожий на вибух атомної бомби – фото
Читайте також: Учені розкрили секрет рослини, яка "не може померти" вже 3 тис років – фото
Однак, у вчених вже є припущення, що у Homo bodoensis було коротке та кремезне тіло, яке чудово зберігало тепло в умовах холодного клімату. Суто технічно, цей пращур людини – не нове відкриття, а лише новий таксон для опису наших пращурів, які населяли Євразію та Африку 700-500 тис років тому.
Тим не менш, назву вже використовує Міжнародна комісія із зоологічної номенклатури, яка відповідає за стандартизацію таксонів тваринного царства. Таким чином, її можна офіційно використовувати у наукових публікаціях.
Втім, не всі дослідники погодилися з використанням назви Homo bodoensis. Наприклад, на думку антрополога Музею природознавства Лондона Кріс Стрінґер, який дав коментар виданню Gizmodo, не має потреби у вигадуванні нового таксону.
Він ознайомився з новим дослідженням і вважає, що доречно просто переосмислити вже описаний вид Homo rhodesiensis, назва якого має зв'язок з Родезією (колишня назва Замбії). Стрінґера також не особливо турбує, на відміну від інших дослідників, те, що минула назва асоціюється з британським колоніалістом Сесілем Родсом.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про дослідження учених щодо того, що гендерний поділ праці існував ще за часів раннього неоліту.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!