Учені показали нового пращура людини, який жив близько 500 тис років тому – фото

Науковці з Університету Вінніпега дослідили знайдений в Африці череп, який дозволив ідентифікувати стародавній вид людини та прямого пращура Homo sapiens. За словами авторів дослідження, раніше певну частину знайдених решток відносили до видів Homo heidelbergensis або Homo rhodesiensis, але внаслідок суперечливості характеристик останніх цей підхід викликав сумнів.

Саме тому учені з Університету Вінніпега обґрунтували, що приписування викопних решток до зазначених видів – помилка, бо одна частина може насправді належати неандертальцям, а друга – іншим людським пращурам. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Evolutionary Anthropology Issues, News and Reviews.

Щоб підтвердити свою гіпотезу дослідники скористалися знайденим у 1976 році посеред долини річки Бодо-Дар в Ефіопії черепом, який приписували Homo heidelbergensis.

Згодом учені дійшли до висновку, що йдеться про новий вид, який жив у Середньому Плейстоцені (близько 500 тис років тому). У ті часи пращури Homo sapiens починали жити в Африці, а неандертальці – в Європі.

Новому виду дали назву "Homo bodoensis". Згідно дослідженню, він – прямий предок сучасної людини. Наразі про нього мало даних, бо ці еволюційні часи для палеонтологів залишаються таємничими через невелику кількість викопних решток.

Homo bodoensis
Homo bodoensis
Фото: Ettore Mazza

Читайте також: Учені розгадали таємницю загадкових нір в Австралії, які з'явилися до перших тварин – фото

Читайте також: "Дуже рідкісне явище": астронавт із МКС сфотографував спалах на Землі, схожий на вибух атомної бомби – фото

Читайте також: Учені розкрили секрет рослини, яка "не може померти" вже 3 тис років – фото 

Однак, у вчених вже є припущення, що у Homo bodoensis було коротке та кремезне тіло, яке чудово зберігало тепло в умовах холодного клімату. Суто технічно, цей пращур людини – не нове відкриття, а лише новий таксон для опису наших пращурів, які населяли Євразію та Африку 700-500 тис років тому.

Тим не менш, назву вже використовує Міжнародна комісія із зоологічної номенклатури, яка відповідає за стандартизацію таксонів тваринного царства. Таким чином, її можна офіційно використовувати у наукових публікаціях.

Втім, не всі дослідники погодилися з використанням назви Homo bodoensis. Наприклад, на думку антрополога Музею природознавства Лондона Кріс Стрінґер, який дав коментар виданню Gizmodo, не має потреби у вигадуванні нового таксону.

Він ознайомився з новим дослідженням і вважає, що доречно просто переосмислити вже описаний вид Homo rhodesiensis, назва якого має зв'язок з Родезією (колишня назва Замбії). Стрінґера також не особливо турбує, на відміну від інших дослідників, те, що минула назва асоціюється з британським колоніалістом Сесілем Родсом.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про дослідження учених щодо того, що гендерний поділ праці існував ще за часів раннього неоліту.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше