Сонце і Земля

"Гігантський прорив": космічний зонд NASA став першим в історії, що "торкнувся" Сонця

Shutterstock

Учені сподівається, що таке досягнення допоможе їм дізнатися більше про Сонце

Вперше за всю історію людство зуміло "торкнутися" Сонця. Комічний зонд NASA Parker Solar Probe зібрав зразки частинок та інформацію про магнітні поля зірки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NASA.

У Національному космічному агентстві це досягнення назвали "гігантським проривом у дослідженні Сонця". Раніше це здавалося недосяжник, так само, як і у свій час неможливою здавалася перша висадка людини на Місяць.

Космічний зонд пролетів крізь верхні шари атмосфери Сонця та зібрав з них дани про магнітні поля та зразки частинок. 

Варто відмітити, що Сонце не має твердої поверхні, як планета Земля. Замість цього у зірки є перегріта атмосфера. Вона складається з так званого сонячного матеріалу, який пов’язаний з гравітацією та магнітними силами. 

Учені сподівається, що таке досягнення, як дотик до сонячної речовини допоможе їм дізнатися більше про Сонце і те, як воно впливає на Сонячну систему.

"Пролітаючи так близько до Сонця, Parker Solar Probe визначає умови в магнітному шарі сонячної атмосфери – короні – чого ми не могли зробити раніше. Свідчення перебування в короні відображено в даних про магнітне поле, сонячний вітер і навіть візуально на зображеннях. Ми справді здатні бачити космічний апарат, що пролітає через корональні структури, які можна спостерігати під час повного сонячного затемнення", – зазначив Нур Рауафі – науковий співробітник проекту Parker з лабораторії прикладної фізики Джонса Хопкінса.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили справжній колір Сонця та розповіли, чому люди вважають його жовтим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ