Полярне сяйво в Україні

В Україні зафіксували полярне сяйво

vsviti.com.ua

Явище спостерігалося у Волинській області

Сильна сонячна буря спричинила появу північного сяйва в Україні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВСВІТІ.

Явище було зафіксовано у північній частині країни. Воно виникло завдяки сприятливим умовам, які утворилися внаслідок сильної сонячної бурі.

У Центрі прогнозів космічної погоди Національного управління з дослідження океанів та атмосфери (NOAA) розповідають, що в атмосфері Сонця відбулося два виверження магнітного поля (CME). 

Ці викиди вплинули на верхні шари земної атмосфери та викликали геомагнітні бурі, які у свою чергу змусили частинки в електромагнітному полі випромінювати світло –  полярне сяйво. Зазвичай це явище відніється неподалік полюсів, але сильний потік сонячної бурі змушує його поширюватися на інші території. Зокрема, південь. 

Так, полярне сяйво помітили й в Україні, Волинській області. Фотограф Андрій Гаврилюк зафіксував це явище:

"Спостерігав північне сяйво сьогодні вночі на 50 широті у Ківерцях, Волинська область о 00:10 за місцевим часом! Через потужну геомагнітну бурю Q індекс локально піднімався до 8! Фотографічно спостерігалося хвилин 10-15 червоне свічення в північній частині неба, потім накрила шарувата хмарність і туман…", – написав Гаврилюк.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астронавт ESA показав, який вигляд має полярне сяйво з МКС.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ